W dniach 8-9 czerwca odbędą się XXIV Dni Pruszcza Gdańskiego. W ramach obchodów zaplanowane są koncerty, pokazy skoków spadochronowych, przejazd zabytkowych aut oraz wiele innych atrakcji.

 

Muzyczną gwiazdą pierwszego wieczoru (sobota 8 czerwca 2013), będzie zespół ZAKOPOWER. Przed zespołem pojawi się coraz bardziej znana grupa ROAN oraz Gentle Lady Note. Ponadto zapraszamy na pokaz niezwykłych samochodów, biorących udział w rajdzie IV Rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Tego dnia koncerty rozpoczną się około godziny 19:00.

W niedzielę, 9 czerwca, gwiazdą wieczoru będzie zespół WILKI. Zagrają również The Postman czyli polski Tribute Band wykonujący utwory Beatlesów oraz lokalna grupa Where is Jerry.

Wzorem wcześniejszego Pucharu Bałtyku oraz kultywując tradycję skoków spadochronowych, Aeroklub Gdański reaktywuje konkurencję, podczas której pruszczańskie niebo pochwali się niezwykłym widokiem. Całe rodziny zapraszamy na niedzielny Finał Ogólnopolskich Zawodów w Skokach Spadochronowych na Celność Lądowania o Puchar Burmistrza Pruszcza Gdańskiego, Janusza Wróbla. Eliminacje odbędą się na lotnisku Aeroklubu Gdańskiego. Na finałowy pokaz skoków zapraszamy w niedzielę 09.06 w godzinach od 14:00 do 18:00 na stadion CKIS, znajdujący się przy ul. Chopina 34. Koncerty tego dnia rozpoczną się około godziny 18:00

Niecodzienne atrakcje zaprezentuje w Pruszczu również Klub Kawaleryjski im. 18 Pułku Ułanów Pomorskich. Dowódcy zorganizują historyczny PUNKT REKRTUTACYJNY, w którym poddając się dawnym zwyczajom, ochotnicy przejdą pobór a w efekcie uzyskają zaświadczenia o możliwości odbycia służby w pułku. Ułani zaprezentują sekcję konną, przeprowadzą musztrę oraz pokaz władania białą bronią.

Tradycyjnie, w ramach obchodów Dni Pruszcza Gdańskiego, zapraszamy całe rodziny do udziału w licznych atrakcjach zaplanowanych na dzień 08.06 na terenie Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego FAKTORIA w Pruszczu Gdańskim.

Od godziny 11.00 zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Folku i Rzemiosła w ramach projektu „Craftland -  Zachowanie dziedzictwa kulturowego Regionu Południowego Bałtyku” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk 2007-2013.

Zapraszamy całe rodziny do udziału w licznych atrakcjach. Dzieci mogą spodziewać się między innymi przedstawień, różnego rodzaju warsztatów historycznych i muzycznych czy pokazu ptaków drapieżnych. Wszystkich miłośników muzyki zapraszamy na koncerty muzyki dawnej i folkowej. Zagrają goście ze Szwecji, Litwy, jak również pruszczański zespół „Grupa Radnyna”. Na zakończenie Festiwalu wystąpi czołowy w kraju zespół folkowy – Carrantouhill!

Poza festiwalem na terenie Parku odbędą się również pokazy sprzętu bojowego oraz umiejętności wojskowych, prezentowane przez żołnierzy z 49 Bazy Śmigłowców Bojowych w Pruszczu.

źródło pruszcz-gdanski.pl

Odwiedza nas 15 gości oraz 2 użytkowników.